Altındağ Mahallesi emekçileri belgesel gösteriminde buluştu

İzmir'in Altındağ Mahallesi'nde, 2 Temmuz Sivas Katliamı’nın yıldönümü öncesinde düzenlenen "Sivas Katliamı" konulu belgesel gösteriminde mahalle halkı bir araya geldi.
20 Haziran Perşembe akşamı saat 21:00’de yapılan etkinlik, bir yoldaşımızın yaptığı açılış konuşması ile başladı. Ardından "Madımak Katliamı" konulu belgesel gösterimi gerçekleştirildi. "Hepsi oradaydı! Unutma! Hatırla! Örgütlen ve Mücadele et!" şiarı ile gerçekleşen etkinlik, bir başka yoldaşımızın mücadele çağrısıyla tamamlandı.

Yoldaşımız yaptığı konuşmada, bu devletlû katliamın hesabının sorulmadığını, davalarının zaman aşımına uğratıldığını ve devletin Madımak Katliamı'nın önüne geçmediğini hatırlattı. Emekçi halk, her ayağa kalktığında hâkim sınıfların, sınıf kavgasının önüne daima mezhep çatışmasını koyduğunu ifade etti. 

Etkinlik yoldaşımızın, kardeş kavgasına karşı sınıf kavgasını yükseltme ve bu kirli, katliamcı düzene karşı örgütlü mücadele etme çağrısı ile sürdü. Belgesel gösterimi, Altındağ Mahallesi halkının ve gençlerinin yoğun katılımı ve çeşitli katkıları ile son buldu.