Devrimci İşçi Partisi Kartal Bürosu Açıldı!

Devrimci İşçi Partisi Kartal Bürosu Açıldı!

Devrimci İşçi Partisi sınıf içerisinde örgütlenmeye, ekmek ve hürriyet mücadelesini büyütmeye her koşulda devam ediyor. Fabrikalarda, işyerlerinde, mahallelerde ve kapitalizmin emekçi halkı tehdit ettiği her yerde işçi sınıfının bağımsız siyasetini yapan, kendisini işçilerin ve emekçilerin partisi olarak inşa eden Devrimci İşçi Partisi örgütlenme çalışmalarının yeni bir aşaması olarak İstanbul Kartal Bürosu’nu açtı.

Evde kalamayanların partisi evde kalamayanların mücadelesini yükseltiyor!  

Bütün dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüs salgını işçi sınıfını ve emekçi halkı tehdit etmeye devam ediyor. Zenginler kendilerini tecrit edip hayatı lüks evlerine, villalarına sığdırırken koronavirüse karşı verilen savaşın en ön cephesinde yer alan sağlık emekçileri, canları pahasına çarkları döndüren sanayi işçileri, tarlaları eken tarım işçileri, halka gıda, ilaç ve koronavirüse karşı korunma malzemelerinin tedarikini sağlayan taşımacılık işçileri, yani milyonlarca işçi ve emekçi evde kalmıyor, kalamıyor. Devrimci İşçi Partisi, koronavirüs salgınının ilk gününden itibaren evde kalamayan milyonların partisi olduğunu ilan etti. Hastanelerin, fabrikaların önlerinde, evde kalamayan milyonlar neredeyse orada olarak emekçi halkı örgütlemeye devam etti. Salgın döneminde yoğunlaşarak devam eden örgütlenme çalışmaları Devrimci İşçi Partisi Kartal Bürosu’nun açılışına giden yolları döşedi.

İşçiler, emekçiler, kadınlar, gençler bu büro hepimizin!           

Bir yandan istibdad rejiminin, diğer yandan koronavirüs salgınının emekçi halkı sıkıştırdığı bu dönemde, DİP Kartal Bürosu partinin çabaları ve emekçi halkın desteği ile açıldı. Bu büro; her koşulda örgütlenen ve mücadele eden işçi sınıfının, istibdad rejiminin sopası altında yoksullukla boğuşan emekçi halkın, geleceğine ve memleketine sahip çıkan gençlerin, erkek şiddetine, erkek egemenliğine ve kapitalizme karşı en ön saflarda mücadele eden emekçi kadınların bürosudur! Devrimci İşçi Partisi Kartal Bürosu, bu topraklarda ekmek ve hürriyet için mücadele eden herkesin bürosudur. Bütün işçilere, emekçilere, kadınlara ve gençlere hayırlı olsun!

 

*Büro Adresi: Yukarı Mahallesi, Çırçır Caddesi No: 1/80 K: 4 Ayyıldızlar İş Merkezi, Kartal - İstanbul